SPORT W REGIONIE

Fogo Power w składzie: Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki i rezerwowy Tobiasz Musielak wygrało na torze w Landshut (Niemcy) II rundę Speedway Best Pairs. Młode ,,wilczki"...
NewsNet

NASZ DODATEK

Czy jajka są zdrowie? Co ma zajączek wspólnego ze świętami? Jak zorganizować święta w stylu light? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w naszym dodatku wielkanocnym!

PRZEGLĄD SAMORZĄDOWY

video

Z wiceprezydentem Leszna Adamem Mytychem rozmawiamy m.in. o konsekwencjach sprzedaży holenderskiej spółce działki "w pakiecie" ze śmieciami, o zmianach na kierowniczych stanowiskach w spółkach komunalnych i zakładach budżetowych oraz o czekających nas podwyżkach.

TELEWIZJA LESZNO

video

Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszy się Leszczyńska Liga Sokoła. Na leszczyńskiej strzelnicy swoich sił mogą spróbować, zarówno osoby obeznane z bronią palną, jak i ci...

KONTROWERSJE

3,6 mln zł to kwota tzw. wolnych środków, które po rozliczeniu ubiegłorocznego budżetu gmina Rawicz mogła rozdysponować na nowe zadania. Burmistrz Grzegorz Kubik zaproponował, by połowę tej kwoty podzielili radni, o przeznaczeniu drugiej połowy ma zdecydować szef gminy. I tu pojawił się zgrzyt. Swoją autorską listę stworzyła opozycja twierdząc, że to do niej głównie powinien należeć głos w sprawie podziału pieniędzy.

Czy woda płynąca z kranów w naszym mieście jest godna polecenia? Zdecydowanie tak, bo leszczyńska kranówka nie jest gorsza od wody butelkowanej źródlanej, za którą słono płacimy w marketach. Niegdyś pojawił się nawet pomysł, by naszą kranówkę butelkować i sprzedawać. Pomysłu co prawda nie zrealizowano, ale jakość wody nadal spełnia najwyższe standardy zarówno w zakresie parametrów fizykalno-chemicznych, jak i bakteriologicznych.

PRZYGARNIJ PSA

Nasza redakcja wraz z Miejskim Zakładem Zieleni w Lesznie i wolontariuszami prowadzi akcję adopcyjną bezpańskich piesków i kotów. W Panoramie Leszczyńskiej prezentujemy sympatyczne czworonogi czekające na nowy, kochający dom. Naszą dzisiejszą bohaterką jest Kamila (na zdjęciu).

HOROSKOP

HUMOR