Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
Gostyń Drukuj Email
Gazeta za darmo
28.02.2007.
ImageZa kilka dni do każdego domu w Gostyniu trafi urzędowa gazeta. „Gostyńskie Wieści z Ratusza”. Pierwszy numer poświęcony będzie podatkom i opłatom lokalnym.

 

W pierwszych dniach marca do każdego gospodarstwa domowego w mieście i gminie Gostyń trafi biuletyn samorządowy „Gostyńskie Wieści z ratusza”. To pierwszy, tegoroczny numer. Poświęcony będzie podatkom i opłatom lokalnym.

W kwietniu ukaże się kolejny numer, omawiający wydatki i budżet gminy, a także najważniejsze inwestycje. Następny po nim numer ma być poświęcony sprawom socjalnym pomocy społecznej.

Biuletyn jest bezpłatny. Gazeta trafia do domów, ale niektóre wydania są rozdawane w instytucjach. Zdarza się, że urząd wydaje także biuletyn poświęcony sprawom gospodarczym, który trafia tylko do przedsiębiorców.

- Wydajemy biuletyn, aby prostym językiem przedstawić ludziom ważne dla nich sprawy. To tematyczne gazetki, ukazują się zazwyczaj cztery w roku – mówi portalowi Maciej Kretkowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gostyniu.
(mak/ fot. archiwum)

 

Dodaj artykuł do:Komentarze (14)
RSS komentarzy
1.
uy
18-02-2009 12:41
8i - Gość - IP: 83.20.38.155
:(
2.
uy
02-04-2009 19:39
pola7 - Gość - IP: 94.40.95.246
macie cos o klaudiuszu maciejewskim?
3.
żąl
20-05-2009 16:41
lol - Gość - IP: 213.77.101.51
:? po co to komu :?
4.
Puma
14-06-2009 13:19
Lili - Gość - IP: 79.189.49.202
Słyszeliście coś o pumie która grasuje po Wielkopolsce Czy ktoś coś o niej wie?
5.
....
11-01-2011 20:28
ra - Gość - IP: 78.10.36.157
Ciekawy dwugłos w temacie IPN można aktualnie znaleźć w prasie. Pierwszy z głosów, wart raczej odnotowania niż omówienia, publikuje Dziennik*. To opinia Lecha Wałęsy. Jak to zwykle bywa z opiniami Wałęsy, kuriozalna, by nie rzec, skrajnie głupia. Mogą mi zwracać specjaliści od ą i ę uwagę, że ów jest bohater, że ikona, że sratatata łamane przez sratatata. Jeśli bohater i ikona to jak może wygadywać takie idiotyzmy jak ten, że IPN zrobił więcej złego niż SB. 
 
 
 
Oskarżać mnie, pomawiać, rozgłaszać spreparowane prowokacje przygotowane przez komunistów po całym świecie, pisać książki paszkwile, było można, a ustosunkować się do prowokacji i podrabiaczy, którzy się przyznali do tego procederu (...), nie można. 
 
 
 
Taki był i jest IPN, więcej złego zrobił niż SB. Uwiarygodnił SB, uwierzył im i ich podróbkom 
 
 
 
Dlatego [zdaniem Lecha Wałęsy] jak najszybciej należy rozgonić i powołać odpowiedzialnych poważnych wykonawców". 
 
 
 
[Były prezydent] uważa, że wszystko co powstało w IPN jest niewiarygodne, "niechlujne zawodowo i mało fachowe. 
 
 
 
Takie są fakty i tak ten twórczy okres IPN oceni historia. 
 
 
 
 
 
 
 
Taka ocena mogła być wygłoszona tylko przez kogoś, kto w latach 70 i 80 opalał się gdzieś na plażach Lazurowego Wybrzeża czy Kalifornii a nie był w samym centrum wydarzeń, z których niektóre znaczone były bólem albo krwią. Albo kogoś, kogo SB traktowało wyjątkowo łagodnie jak na tamten system i tamte wydarzenia. Wreszcie może po prostu przez skończonego idiotę. Ponieważ wiem, że Lech Wałęsa wtedy na Lazurowym Wybrzeżu ani w Kalifornii nie był a przyjęcie przeze mnie stanowiska, wedle którego SB była wobec niego jakoś wyjątkowo łagodna sprowadzi na mnie niewątpliwie gromy piewców bohaterskości i bycia ikoną nie pozostaje mi nic innego jak uznać, że to po prostu bredzenie skończonego idioty. Nie ma wyjścia. I tyle.
6.
bleeee
21-01-2011 21:28
pit - Gość - IP: 87.96.1.118
pic na wode :(
7.
czytaj
04-02-2011 11:42
ra - Gość - IP: 78.10.36.157
ale weżmy przykład konferencji PiS "o gospodarce"... 
... aby dowiedziec sie co mówiła prof.Gilowska i J.Kaczyński musiałem wejść do internetu - w mediach było tylko o tym , "że w Sheratonie", "że miał grypę i zaniemówił", "że Gilowska była odtwarzana" itd, itp.... Na "you tubie" natomiast mozna zobaczyc ok. 10 min. wystąpienie Gilowskiej mówiące jakie były wpływy i wydatki za PiS, a jakie za PO, jak beztrosko, gigantycznie i "po wielkiemu cichu" rosły wydatki. Z kolei Kaczyński mówił ok. 15 min. o szeroko pojętym patriotyżmie gospodarczym i o szansach jakie drzemią jeszcze w naszej gospodarce, o róznych zasobach (np. gazu i to nie tylko łupkowego), atutach (np. wykształcenie młodych Polaków) i o konkretnych zagrożeniach (nie tylko dług ale np. koszty energetyki od 2015ego. Tego w mediach nie ma... A to były moim zdanie dwa bardzo merytoryczne wystapienia - niestety ani Rostowski (który moim zdaniem programowo ściemia) ani Tusk tak merytorycznie nigdy nie mówi... 
Media mają niestety monopol na głowne informacje... 
Kto obejrzy chocby te dwa przemówienia zobaczy jak to jest poważny problem... 
 
Takiej relacji chyba nie sposób przedstawić bez pośrednictwa głównych mediów...
8.
POjąsie
13-04-2011 23:50
Mario - Gość - IP: 78.10.36.157
Draństwo 
Zwłaszcza wobec Marty Kaczyńskiej. To zabranie kwiatów przyniesionych w rocznicę powrotu Pierwszej Damy, w trumnie, do Pałacu Prezydenckiego. To i tak łagodne określenie, to które mi się ciśnie na usta musiałbym wykropkować. Żądzą nami ludzie o mentalności bandytów, bez honoru, poczucia godności, nawet minimalnego szacunku dla uczuć innych ludzi czy nawet prawa. Jak można było wybrać coś takiego, takie totalne dno. 
 
Ci ludzie popełnili wiele przestępstw, popełnią kolejne. Będą to robić tak długo, jak im na to pozwolimy. Jedynie utrata władzy, w naszym systemie może im zagrozić. Bo w każdym kraju dojrzałych europejskich demokracji, gdzie trójpodział władzy obowiązuje nie tylko na papierze, dawno by siedzieli w więzieniu a przynajmniej byliby ciągani po sądach. U nas jest to możliwe, tylko wtedy gdy stracą władzę 
 
Moskwa policzkuje nas zmianą tablicy w Smoleńsku, Bruksela daje w pysk cenzurowaniem wystawy o katastrofie, podobnie jak wcześniej zlekceważeniem wysłuchania. Policja szarpie posłanki i posłów, warszawska straż miejska bije dziennikarzy, były poseł Słomka siedzi w więzieniu pod dętym zarzutem, pierwszy więzień polityczny rządu Tuska. Pewnie nie ostatni. 
 
Rok temu zginęła znaczna części elity tego narodu. Ludzie giną w dziwnych okolicznościach. Rządzący mataczą w śledztwie wspólnie z krajem, który stanowi dla nas jedyne realne zagrożenie. Kilka miesięcy temu doszło do pierwszego ataku terrorystycznego na biuro partii opozycyjnej. To są białorusko - putinowskie metody. Choć na Białorusi już poszli już dalej, w ślad za Putinem. Na problemy ekonomiczne i z opozycją najlepszy jest wybuch w metrze czy na lotnisku, czy nas to też czeka? 
 
Moim zdaniem, zagrożeni utratą władzy mogą się posunąć i do fałszerstwa wyborczego i do wszystkiego na co im społeczeństwo pozwoli, to jest ich jedyne ograniczenie. Naprawdę trzeba sobie to uświadomić, jedyną granicą na której zatrzyma się ta władza, jest nasz opór. Naród zaś budzi się powoli. 
 
 
Co ja mogę powiedzieć, to nie są ćwiczenia.
9.
ja
20-04-2011 17:01
ma - Gość - IP: 78.10.36.157
Tak popieram
10.
tak
25-09-2011 12:40
ra - Gość - IP: 78.10.36.157
kiedy Palikot zostanie Premierem2011-09-25  
to oni będą wychowywać twoje dzieci:  
* Palikot Janusz - no comments  
* Biedroń Robert - szef kochających inaczej  
* Nergal Darski - "kultura współczesna obyczajności i wrażliwości, esteta"  
* Środa Magdalena - walcząca feministka  
* transwestyci  
* lesbijki  
* ludzie niedostosowani społecznie, z różnego rodzaju fobiami i odchyłkami emocjonalnymi, z własnymi problemami, które będą starali się przerzucać na społeczeństwo...
11.
ciutom z po zycze
21-12-2012 19:33
mario - Gość - IP: 78.10.36.157
W Platformie istnieje funkcja frontmana - człowieka, który oprócz normalnych obowiązków, zawsze jest gotów do udzielenia wywiadu, komentarza, wzięcia udziału w debacie itp. Los jego nie jest lekki. Musi się szybko przemieszczać ze studia telewizyjnego do radiowego, potem do zaprzyjaźnionej redakcji, a z stamtąd do sejmowych kuluarów. Do tego trzeba nie mieć żadnych oporów przed kłamaniem w żywe oczy oraz umieć z uśmiechem na ustach wygłaszać najgorsze kalumnie i oskarżenia wobec polityków opozycji. 
 
Przez wiele lat ten zaszczytny urząd pełnił ch*j z Biłgoraja, wspierany przez Stefana Niesiołowskiego. Po założeniu przez filozofa własnej partii, specjalista od muszek został sam na placu boju. Niestety nie wyszło mu to na zdrowie. Jego zszarpane nerwy dawały coraz bardziej znać o sobie. Ostatnio telewizyjne występy ograniczały się do plucia i niezrozumiałego bełkotu. Rosnące koszty sprzątania studio oraz ewidentna konieczność wysłania posła Niesiołowskiego na wypoczynek, a może nawet poddania się leczeniu, zmusiły władze PO do rozejrzenia się za nowym kandydatem. 
 
Nie wiem jak wyglądało to w praktyce, ale mam wrażenie, że był to swego rodzaju konkurs. Należało się wykazać wyjątkowym, nawet jak na standardy Platformy, s*****syństwem. To tłumaczyłoby teksty jakie publikował na swoim blogu Filip Libicki. Starał się chłop bardzo, ale myślę, że tutaj zadecydował jednak problem mobilności, która nie jest najmocniejszą stroną pana senatora. No, niestety  niepełnosprawni ciągle mają pod górkę. 
 
Jak było, tak było, ale szybko sprawa się wyjaśniła. Pan poseł Halicki jednym, krótkim zdaniem (no może było ich kilka) znokautował konkurencję. Jego tekst o odszkodowaniu dla Marty Kaczyńskiej był jak przecięcie węzła gordyjskiego przez Aleksandra Macedońskiego  czapki z głów! 
 
Dlatego dzisiaj trudno włączyć którąkolwiek telewizję informacyjną (zarówno państwową jak i zaprzyjaźnioną) albo którąś z reżimowych szczekaczek (jedynkę lub trójkę) aby tam nie spotkać Pana Andrzeja. 
 
Wyglądu nie neguję, natomiast mam pewne zastrzeżenia do stylu. Myślę, że takie proste kopiowanie metod i chwytów stosowanych przez rzecznika prasowego jaruzela trąci trochę myszką. Ba czasami nawet odzywają się echa czasów towarzysza Wiesława (dzisiaj w jedynce padło sakramentalne jest to woda na młyn). Sugerowałbym jednak pewne modyfikacje, mamy w końcu XXI wiek. 
 
Chociaż, kto wie? Może właśnie takiego stylu wymaga sytuacja, a pan poseł lekko tylko wybiegł przed szereg?
12.
ciutom z po zycze
04-01-2013 22:44
mario z jeleniej góry - Gość - IP: 78.10.36.157
Jak wsłucha się w głos ulicy i wróci,to się dogadamy" 
To WAŻNE zdanie ze względu na słowa "Głos ulicy" wydrwiwane przez POlitycznie POprawny "salon",który kocha "ulicę",kiedy czas wyborów i jego lokatorzy pchają się na swoje fotele,a PO... mają tą dopiero,co chołbioną "ulicę" w głębokim POważaniu!!! To My ta "Ulica" jesteśmy najliczniejszą częścią tego społeczeństwa,to My jesteśmy solą tej ziemi,to My musimy dźwigać ciężar utrzymania państwa i wychowania jego przyszłych obywateli! A,wy?! Rozwalacie w wygodnych fotelach swoje 4litery wpychając swoje głowy do szklanego pudła wydając kolejne POuczenia i POlecenia oczekując ciągle POsłuszeństwa oraz kolejnych wyrzeczeń !!! Mam przed oczami obrazy, cieszyliśmy się z wyboru każdego z was, i pamiętam tamte obiecanki za "krótkotrwałe zaciskanie pasa" do jakiego słodko i przekonywująco namawiał " ........... ... Zatraciliście się bez reszty w swoich oczekiwaniach!
13.
poytozło
05-01-2013 20:15
mario - Gość - IP: 78.10.36.157
"Czy Polska to cywilizowany kraj? Czy państwo, w którym mogą cię szczuć psem, kiedy się napijesz?" :grin
14.
EEW
22-05-2013 13:16
ZDZICHO - Gość - IP: 77.253.228.110
:} 
WOOWWWWWWWWWW!!!!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Aktualności

Sonda

Czy w sklepach w centrum miasta alkohol powinien być sprzedawany tylko do godz. 22?
Advertisement
Copyright © 2005 - 2015 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW