Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
Advertisement

Dziś w portalu

Warto przeczytać w Panoramie!

Od czwartku w sprzedaży nowy numer Panoramy Leszczyńskiej. Sprawdź, które artykuły szczególnie polecamy! W numerze – dodatek wielkanocny.
[więcej]
Uwaga na łanie!
Rowerzysta z Leszna Arkadiusz Kaczmarek niedawno wraz z kolegami zafundował sobie rowerową wyprawę. Pomiędzy Goniembicami a Osieczną spotkała go dramatyczna przygoda. Drogę przecięło mu stado łań...
[więcej]
W magicznym kręgu opowieści porodowych
Kiedyś kobiety częściej spotykały się we własnym gronie. Przy okazji opowiadały sobie ciekawe historie, dzieliły tzw. życiową mądrością. Odczarowywały wiele rzeczy, a jedną z nich był poród.
[więcej]
1 2 3

Nowości w galerii

Sonda

Czy pójdziesz głosować w eurowyborach?
Advertisement

Aktualności

Plac Zamkowy też tętni życiem
Mimo że wydarzenia muzealne koncentrują się dziś głównie wokół nowej siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym, nie zapomniano o zabytkowej kamieniczce na Placu Zamkowym. Muzeum właśnie pozyskało pieniądze na modernizację znajdującej się tam stałej wystawy.
Łapówki dla policjantów
Wschowskim policjantom dwukrotnie oferowano łapówki. Za pierwszym razem było to jedynie 100 zł, ale za drugim już 1 tys. zł. Do obu zdarzeń doszło w poniedziałek.
Cheerleaderki znowu ze srebrem
Leszczyńska grupa „Happy Ladies” cheerleaderek 50 plus przywiozła srebro z Grand Prix Polski, które odbywało się w Gdańsku.
Łybacka: oddajmy Unię ludziom
- SLD nie będzie agitować przeciwko komukolwiek – zdradziła pomysł na kampanię wyborczą posłanka Krystyna Łybacka z Poznania, numer jeden na liście SLD w Wielkopolsce. Dziś w Lesznie gościła w II LO i PWSZ. Ale o wyborach mówiła tylko dziennikarzom.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Na kręgielni w Tarnowie Podórnym rozegrano ostatni czwarty turniej z cyklu Grand Prix Polski. W Turnieju o Puchar Alfy w gronie kobiet wygrała Beata Włodarczyk z Polonii 1912 Leszno, dla której był to jedyny występ w imprezach z tego cyklu.
[więcej newsów]

Ważne wydarzenia

Rawicz
Obraz
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie odbył się wieczór autorski Wandy Szymanowskiej – nauczycielki z Gołaszyna koło Bojanowa, która zaprezentowała swoją pierwszą książkę pod tytułem „Zielone kalosze”.
[więcej newsów]
Wschowa
Obraz
W Domu Kultury w Śmieszkowie, gm. Sława, zorganizowano gminny konkurs wypieków wielkanocnych. Od trzynastu lat na konkursowych stołach nie brakuje fantastycznych ciast oraz wyjątkowych, ręcznie robionych, ozdób.
[więcej newsów]
Kościan
Obraz
Film Wojciecha Dyrcza, uczestnika koła foto-wideo działającego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach zajął pierwsze miejsce w województwie w konkursie „Jakie znasz zawody”. Tym samym zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału zmagań.
[więcej newsów]
Gostyń
Obraz
Grupa około czterdziestu saperów od początku kwietnia penetruje podgostyński las w poszukiwaniu niewybuchów i niewypałów, które pozostały tutaj po II wojnie światowej.
[więcej newsów]
Leszno
Obraz
Czy leszczyński rynek poddany zostanie wreszcie rewitalizacji? Magistrat odkurzył koncepcję prof. Roberta Masztalskiego sprzed pięciu lat i po raz kolejny pokazał publicznie. Na spotkaniu w sali MOK-u dominowali jednak urzędnicy i radni.
[więcej newsów]
Góra
Obraz
W gminie Góra trwają pozimowe naprawy dróg. Pracami zajmuje się firma Drogtranz. Samorząd wyda w tym roku na ten cel blisko 160 tys. zł. 
[więcej newsów]

Kontrowersje

Inkubator z usterkami
ImagePółtora roku temu oddano do użytku inkubator przedsiębiorczości w Lesznie. Już w pierwszym roku użytkowania obiektu wykryto wady i usterki. Wobec odmowy ich usunięcia przez poznańską firmę Profbud, spółka miejska LCB naliczyła firmie blisko 1,3 mln złotych kary umownej.

Wywiad

Czym jest borelioza?
Image7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Co roku podejmowany jest inny temat przewodni. W tym hasłem są choroby wektorowe. Wektorem przenoszącym chorobę jest kleszcz. Co zatem warto wiedzieć o boreliozie? O czym warto pamiętać wybierając się do lasu?

Reportaż

Para w życiu...
Image... i na parkiecie. Co prawda z parkietu wciąż nie schodzą, ale dzisiaj bardziej dbają o to, aby to inni odkryli w sobie taneczną pasje. Mowa o Małgorzacie i Marcinie Zawiślakach, którzy od trzech lat z powodzeniem prowadzą w Lesznie szkołę tańca towarzyskiego „Margo”.

Felieton

Biedactwo od biegactwa
ImageUpojony jeszcze niedzielnymi endorfinami, które pomogły mi dotrzeć do mety i wsparty fejsbukową sławą z okazji debiutu w oficjalnych zawodach dla biegaczy-amatorów, nagle poczułem się jakby ktoś wylał mi na głowę kubeł pomyj zmieszanych z potem biegacza.

Relacje wideo

W Lesznie pamiętano o Katyniu

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Cheerleaderki znowu ze srebrem
KAŻDEGO Z NAS CZEKA WIEK SENIORA...OBYŚMY BYŁY W TYM WIEKU ...W TAKIEJ FORMIE JAK ONE TYLKO POZAZDROŚCIC...
Więcej...

Cheerleaderki znowu ze srebrem
Kochane jesteście wielkie! Dla mnie wzór godny naśladowania. Ekstra babki! Marzę, aby do Was dołączyć. Do września niańczę wnuka, ale potem on idzie d...
Więcej...

Biedactwo od biegactwa
Nie zawsze się z panem zgadzam ale teraz - swięta prawda. Niech każdy robi co chce. Gratulacje za Bieg Sokoła. może w przyszłym roku .....
Więcej...

Stepcia
psiunia :cry :eek :grin
Więcej...

Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW