Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
 

Dziś w portalu

Z kontuzjami, a walczą o finał
Żużlowcy leszczyńskiej Fogo Unii, pokonując tarnowskie Jaskółki (50:40) w pierwszym półfinałowym meczu play off, zrobili krok do finału, ale w niedzielę czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie w rewanżu.
[więcej]
Samodzielny remont mieszkania
Jeśli planujemy niewielki remont, warto go przeprowadzić w odpowiednim czasie. Najlepiej od wiosny do jesieni. Najczęstszą pracą remontową jest malowanie ścian. Da się to zrobić samemu, ale musimy się do tego odpowiednio przygotować.
[więcej]
Celowy poślizg na lodowisku?
Wbrew umowie z wykonawcą oraz obietnicom prezydenta Tomasza Malepszego, sztuczne i zadaszone lodowisko w Lesznie nie zostanie oddane do użytku we wrześniu br. Kiedy nastąpi koniec tej tak długo oczekiwanej inwestycji?
[więcej]
1 2 3

Nowości w galerii

Sonda

Czy byłaś/eś już w tym roku na grzybobraniu?
 

Aktualności

Kto liderem rewitalizacji?
Urząd Miasta Leszna ogłosił drugą edycję konkursu na najlepszą transformację obiektu w centrum miasta. W ub.r. tytuł „lidera rewitalizacji” otrzymała kamienica, w której mieści się restauracja i hotel Wieniawa.
Co planują zrobić?
Kandydaci stowarzyszenia Porozumienia Ziemia Kościańska na szefów samorządów w pow. kościańskim przedstawili swoje programy wyborcze.
Wypadła z drogi
Renault clio wypadło z drogi na trasie Wojnowice - Kąty w powiecie leszczyńskim. Kierująca autem kobieta trafiła do szpitala.
III LO świętowało w MOK-u (galeria)
III LOLesznie świętuje piątą rocznicę nadania imienia Juliusza Słowackiego. Rocznicowe uroczystości odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury. 
Poćwiczą w "Kręgu Herkulesa"
„Krąg Herkulesa” to siłownia zewnętrzna jaką otwarto przy gimnazjum w Borowie (gm. Czempiń).

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Siódmą serię spotkań mają przed sobą piłkarze IV ligi. Przypomnijmy, że na czele tabeli znajdują się dwa nasze zespoły: Obra 1912 Kościan oraz Polonia 1912 Leszno.

[więcej newsów]

Ważne wydarzenia

Gostyń
Obraz
Utwardzona została droga dojazdowa do stanicy wędkarskiej przy zalewie Jeżewo. Zadania wykonano w ramach pierwszego w historii powiatu budżetu obywatelskiego.

[więcej newsów]
Wschowa
Obraz
Gmina Wschowa otrzymała dofinansowanie na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w II Strefie Aktywności Gospodarczej.
[więcej newsów]
Leszno
Obraz
Leszczyński magistrat podsumował tegoroczna akcję „Lubię to! Leszno”. W ponad 40 konkursach uczestniczyło łącznie blisko 500 osób. Część z nich uhonorowano atrakcyjnymi nagrodami.
[więcej newsów]
Rawicz
Obraz
Od ubiegłego roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie realizowany jest projekt pod hasłem "Mali artyści z wielkim talentem".
[więcej newsów]
Kościan
Obraz
17 września, w 75. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę, kościańscy samorządowcy oddali hołd pomordowanym na Wschodzie. Złożyli kwiaty pod Kościańskim Krzyżem Katyńskim.
[więcej newsów]
Góra
Obraz
Górowska placówka terenowa KRUS zachęca do udziału w konkursie pod hasłem "Zmniejszamy ryzyko upadku".
[więcej newsów]

Kontrowersje

Nie chcą socjalnych
ImageMieszkańcy Grzybowa nie zgadzają się na wybudowanie mieszkań socjalnych w rejonie ul. Osieckiej. Zażądali zablokowania inwestycji i zagrozili magistratowi zbiorowym pozwem o odszkodowanie za obniżeniem wartości ich nieruchomości.

Wywiad

Leszno w aplikacji
ImageDla właścicieli tabletów i  smartfonów z regionu podróżowanie miejskimi autobusami stało się o  wiele wygodniejsze. Wszystko dzięki aplikacji "jakdojade.pl".

Reportaż

Czy zbiornik wciąż kusi?
ImageZbiornik wodny Rydzyna jest z jedną z największych atrakcji naszego regionu. Miejsce to przyciąga mieszkańców Dąbcza i Rydzyny, ale także Leszna, a nawet gości z sąsiednich powiatów. Czy zbiornik niczym magnes działa też na inwestorów?

Felieton

Cienie wielkiej góry
ImageWszędzie wybory, wybory, wybory... Nawet podczas pożegnalnego koncertu Budki Suflera na stadionie Smoczyka na bis pojawił się na scenie …prezydent Leszna. Po co? Przecież nie była to miejska impreza, lecz komercyjny, biletowany występ.

Relacje wideo

Rocznica 17 września

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Cienie wielkiej góry
\"Dopiero 67 lat później, w minioną środę, uczczono polskich bohaterów. Data była symboliczna  17 września\", a przez ostatnie 25 lat \"wolnosci\" cz...
Więcej...

Cienie wielkiej góry
Bo widzisz szanowny Geologu, to jest tak. Mamy w powiecie i czasopismach stare komunistyczne kanalie, byłych esbeków, agentów i koncesjonowanych Jewre...
Więcej...

Cienie wielkiej góry
Rozwin mi prosze Jądruś to ostatnie zdanie, bo nie ogarniam!A tak wszystko jasne, jedziem z tym koksem.Pozdrawiam
Więcej...

Cienie wielkiej góry
A od kiedy i z jakiej to przyczyny ty Lewandowski zacząłeś pisać o polskich bohaterach pozytywnie ? Jeszcze jakiś czas temu dzisiejsze komuszki i...
Więcej...

Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW