Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
 

Dziś w portalu

Ktoś zaprószył. A może podpalił...

To był tragiczny pożar. Ludzie w jedną noc stracili dach nad głową. Początkowo nic nie mówiono o przyczynach. Teraz znana jest już opinia biegłego w tej sprawie.
[więcej]
Na ludzi, nie na partie
Za miesiąc wybory samorządowe. Jak się wyborcy powinni do nich przygotować? Jakie znaczenie ma dla mieszkańców właściwy wybór swych przedstawicieli? Rozmawiamy z prof. Ryszardem Cichockim, socjologiem z Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie.
[więcej]
Drogowskaz do marzeń
Każdy z nas ma jakieś marzenia. Co zrobić, by je urzeczywistnić? Kilka dni temu grupa zaprzyjaźnionych mam, która nazwała się „W wolnej chwili”, zorganizowała w Lesznie warsztaty z tworzenia mapy marzeń. Wszystko w ramach Tygodnia Bliskości. 
[więcej]
1 2 3

Materiał wideo

"Rozmowy bez cenzury" to nowa propozycja w naszym portalu. Nazwa nie jest przypadkowa: Robert Lewandowski od  19 lat publikuje na łamach Panoramy Leszczyńskiej felietony "Bez cenzury". Zaczynamy w okresie wyborów samorządowych, dlatego na pierwszy ogień pójdą politycy. Dziś naszym gościem jest Łukasz Borowiak, poseł na Sejm RP, kandydat na prezydenta Leszna, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców PL 18.

[więcej]

Nowości w galerii

Sonda

Czy boisz się, że ebola dotrze do Polski?
Advertisement

Aktualności

Przedstawił radnych i program
„Burmistrz dla ludzi” to hasło, z którym w tym roku do wyborów idzie Jacek Nowak kandydat na burmistrza Krzywinia i aktualny szef tej gminy. Na zorganizowanej konwencji przedstawił swój program i kandydatów do rady miejskiej.
Pomogą seniorom i przewlekle chorym
Między innymi z myślą o seniorach, dzięki funduszom norweskim, przy Szpitalu Powiatowym w Rawiczu powstanie wkrótce centrum rehabilitacji.
Dzień dietetycznych porad
Szpital Powiatowy w Rawiczu zaprasza na Dzień Porad Dietetycznych. Odbędzie się on w niedzielę, 23 listopada. Wskazówek dietetycznych dla pacjentów lub ich rodzin udzielać będzie Hanna Kiałka, dietetyk szpitalny.
Marysia się znalazła
Zaginiona 13-letnia Marysia Rozwalka z Gostynia się odnalazła. W asyście policji i detektywów wróciła bezpiecznie do domu. 
Grobelny w Lesznie
Prezydent Poznania Ryszard Grobelny zaprezentował w Lesznie kandydatów do sejmiku województwa wielkopolskiego, którzy startują z listy Teraz Wielkopolska. Otwiera ją generał Waldemar Jarczewski z Leszna, były zastępca komendanta głównego policji.
Trafił prosto za kratki
W ręce rawickich policjantów wpadł 42 – letniego złodziej, który włamywał się do piwnic na osiedlach. Trafił do Zakładu Karnego w Rawiczu.  
Nowicki i Paranienormalni dla Weroniki
Do akcji Sława Lake Challenge włączają się kolejne osoby, a niektóre z nich doskonale znamy ze szklanego ekranu.
PSL odsłoniło wszystkie karty (galeria)
Kościańskie PSL zorganizowało konwencję, na której przedstawiło kandydatów na radnych gmin i powiatu. 

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
To był udany weekend na zakończenie sezonu speedrowerowego dla zawodników LKS Astromal Szawer Leszno. Młodzież zdobyła złoto w drużynie, a ligowa drużyna na otarcie łez pokonała zespół ze Świętochłowic.
[więcej newsów]

Ważne wydarzenia

Rawicz
Obraz
Dozorem policyjnym objęto 37 – letni mieszkańca Rawicza, który kilka dni temu napadł na ulicy na kobietę.  Ma też zakaz zbliżania się  do ofiary.
[więcej newsów]
Wschowa
Obraz
Dziś (19 X) drugi dzień uroczystości związanych z 70. rocznicą zagłady Huty Pieniackiej. Obchody organizuje Stowarzyszenie Huta Pieniacka we Wschowie.
[więcej newsów]
Gostyń
Obraz
Obecny burmistrz Jerzy Kulak oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą. Tym razem nie - jak cztery lata temu - z ramienia SLD.
[więcej newsów]
Leszno
Obraz
Ponad osiemset osób wzięło dziś (18 X) udział w „Teście  Coopera dla Wszystkich”, zorganizowanym przez  AZS PWSZ Leszno.
[więcej newsów]
Kościan
Obraz
Kościańscy policjanci podsumowali wrzesień na drogach powiatu kościańskiego. Statystyki wskazują, że najczęstszym powodem zdarzeń drogowych było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.
[więcej newsów]
Góra
Obraz
Rozstrzygnięto przetarg na zimowe utrzymanie dróg w gminie Góra. Zajmie się tym miejscowa firma Drogomel.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Przypadkowa samowola
ImagePrzed dożynkami przy świetlicy wiejskiej w Łaszczynie stanęła wiata, ale po dożynkach zniknęła. Okazało się, iż budowla stanęła nielegalnie. Przedsięwzięcie było niezbyt duże, ale wywołało żywe dyskusje.

Wywiad

Węglowe zamieszanie
ImageSytuacja wokół węgla coraz bardziej napięta. Górnicy protestują, nie zgadzają się na import taniego surowca z Rosji. Czyli węgiel zdrożeje jeszcze w tym roku? Rozmawiamy ze Sławomirem Kowalskim, właścicielem firmy, która ma składy węgla we Wschowie, Nietążkowie i Buku.

Reportaż

Mechanik ze Śmigla
ImageTadeusz Tomaszewski od 60 lat prowadzi w Śmiglu warsztat samochodowy. Sam aut już nie naprawia, ale nad wszystkim czuwa, a w razie potrzeby doradza pracownikom. Pan Tadeusz zdradza nam kulisy swojego bogatego, zawodowego życia.

Felieton

Och, Karol 3, czyli...
ImageKampania wyborcza nabiera rumieńców, zwłaszcza w Lesznie. Oto Solidarność wyprodukowała ulotki deprecjonujące kandydata na prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka. Leszczyński związek zadziwił mnie po raz drugi w ostatnim czasie.

Relacje wideo

Lodowiska tej zimy nie będzie

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Marysia się znalazła
No to "membrana" pewnie poszła.
Więcej...

Place zabaw pod kontrola
Sanepid kontroluje instytucje czy obiekty, bo łatwo wskazać drobne uchybienia typu np brak mydelniczki przy prysznicach, otworów wentylacyjnych w drzw...
Więcej...

Unijne pieniądze dla gimnazjum
Fajnie, że szkoła walczy o środki. W dzisiejszych czasach jest to ważne, wszędzie bieda i brak kasy! Gratulacje za działanie! Rodzic
Więcej...

Place zabaw pod kontrola
Na metalowych drabinkach wychowały się całe pokolenia dzieci!!! Ale Sanepid już PSICH GÓWIE..N, PETÓW, BUTELEK I PUSZEK PO PIWACH ITD.. to już nie wid...
Więcej...

Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW