Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
 

Dziś w portalu

Pasmo sukcesów sióstr Stanisławskich
Są młode, piękne, utalentowane, a także… utytułowane. Zapewniają, że nie ma w życiu nic piękniejszego niż robić to, co się naprawdę lubi. Mowa o Małgorzacie i Karolinie Stanisławskich z Leszna, mażoretkach, instruktorkach mażoretek i podprowadzających Fogo Unii Leszno.
[więcej]
Uważajcie na barszcz Sosnowskiego!
Kontakt z naturą nie zawsze bywa przyjemny, czego najlepszym przykładem jest barszcz Sosnowskiego. Roślina ta powoduje swędzenie, trudno gojące się bąble, a nawet rany niczym po oparzeniu.
[więcej]
Zdali egzamin, ale stracili prawo jazdy

Kilku kierowców w regionie przez nieuczciwość instruktora straciło dokumenty. Teraz ponownie muszą udowodnić, że potrafią prowadzić auta.

[więcej]
1 2 3

Artykuł sponsorowany

Na zakończenie...
ImagePo ponad 2 latach swoje działania kończy Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum PISOP. O tym, co dzięki projektowi zmieniło się w regionie leszczyńskim oraz jakie są plany na przyszłość rozmawiamy z Justyną Schaefer –Kurkowiak, ekspertką merytoryczną w Centrum PISOP.
[więcej]

Materiał wideo

O atrakcjach zaplanowanych dla dzieci na wakacje, ocenie wyników egzaminów gimnazjalnych oraz przygotowaniu byłego IV LO na potrzeby nowej szkoły, rozmawiamy z Piotrem Jóźwiakiem, wiceprezydentem Leszna. 

[więcej]  

 

Nowości w galerii

Sonda

Czy Leszno powinno przyjmować cyrk z tresurą zwierząt?
 

Aktualności

Leszno: Starosto, nie idź drogą poprzednika
Poseł PiS Jan Dziedziczak i leszczyńskie struktury tej partii protestują przeciwko sprzedaży tzw. plaży kolejowej w Boszkowie. W ub.r. przetarg unieważniono, w tym ma być powtórzony za kwotę siedem razy wyższą.
Wschowa: Proszą o stojaki na rowery
Na wschowskich ulicach stały kiedyś stojaki na rowery, ale na przestrzeni minionych lat ich liczba sukcesywnie się kurczyło. Tymczasem moda na jeżdżenie rowerem nie ominęła Wschowy, a brak stojaków stał się dla mieszkańców realnym problemem.
Wschowa: Szukają wolontariuszy kochających psy
Tymczasowy Punkt Przetrzymywania Zwierząt we Wschowie poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą w promocji adopcji oraz socjalizacji psiaków. Projekt „Droga do nowego domu” już się rozpoczął.


Kościan: Najlepsi uczniowie na obozie rowerowym
 
Po raz jedenasty już z kościańskiego rynku wyruszył rajd rowerowy Porozumienia Ziemia Kościańska. To kilkudniowa impreza, w której bierze udział pięćdziesięcioro uczniów, po dziesięcioro z każdej gminy.
Leszno: Szóstka młodych ludzi pojedzie do Francji
To efekt współpracy gminy Święciechowa z gminami partnerskimi. W zeszłym roku grupa młodzieży wypoczywała w Święciechowie, w tym roku jadą do Francji, w przyszłym spotkają się w Niemczech, a na koniec w Chorwacji. Co roku jedna z czterech partnerskich gmin jest organizatorem młodzieżowej wymiany.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
W dwóch imprezach, z dobrym skutkiem startowali judocy UKS Junior Lipno, uczestnicząc w zawodach w Nowej Soli oraz Luboniu koło Poznania, odnosząc kilka sukcesów.
Obraz
Bliscy sprawienia niespodzianki byli speedrowerowcy Szawera Leszno. Nasz zespół stoczył bardzo zacięty, dramatyczny mecz w Toruniu, z aktualnym wicemistrzem Polski, zespołem TSŻ. Gospodarze wygrali dopiero dzięki podwójnej wygranej w ostatnim biegu.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Ostra krytyka
ImageGdyby chodziło o walkę bokserską pierwszą rundę wygrałaby Marta Małkus, dyrektorka Muzeum Ziemi Wschowskiej. Przemysław Kuchcicki, radny miejski Wschowy który rzucił jej rękawicę naraził się głównie na śmieszność. Uwagi jakie miał na sesji dotyczące działalności muzeum i jego dyrektorki u niektórych wywołały oburzenie, a u innych litościwy uśmiech.

Wywiad

Bezpieczne wakacje
ImageTrwają wakacje. Większość odpoczywających wybiera się nad jeziora i morze. Duża odpowiedzialność będzie spoczywała na ratownikach z WOPR. Niestety, w roku ubiegłym aż 140 osób utonęło kąpiąc się w miejscach niedozwolonych. Rozmawiamy z Waldemarem Chwalczukiem, instruktorem ratownictwa WOPR w Lesznie.

Reportaż

Misjonarz chętnie wraca
ImageOjciec Marek Ignaszewski, 81-letni misjonarz  od ponad 30 lat pełni posługę w Kanadzie, a jego pierwszym krajem misyjnym była Brazylia, gdzie przepracował 7 lat, ale Krzywiń – miasto jego dzieciństwa - wciąż jest mu bliskie. Tu też świętował kilka lat temu 50-lecie swojego kapłaństwa.

Felieton

Rozliczyć Miłka
ImageW poprzednią środę, gdy prezydent Leszna pofatygował się do człowieka nr 4 w Polsce (pod względem majątku) pana Miłka, by dowiedzieć się, że z Galerii Goplana będą nici, akurat przejeżdżałem autem ul. Krótką. W tym momencie przez jezdnię, majestatycznie, przeczłapała …kacza rodzinka z pobliskiego bajora, gdzie miała powstać galeria.

Relacje wideo

Wolotariusze w Urzędzie Miasta

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Starosto, nie idź drogą poprzednika
stefan n : Stoi na stacji drużyna Kopacz Spójrz na ich twarze i w oczy popatrz Nędza i rozpacz. Stoi i sapie, dyszy i bredzi Premier od dawna w pr...
Więcej...

Bezpieczne wakacje
Już nie tylko na kamienny grys skarżą się kierowcy jadący drogą z Leszna do Jezierzyc Kościelnych. Dzisiejszego upalnego popołudnia w Święciechowie ko...
Więcej...

Tarka uniewinniony
Po co Panorama tak się rozpisuje na temat wyroku jak jest nieprawomocny?
Więcej...

Co ze szpitalem?
Komuś słoneczko przypiekło szare komórki do czerwoności z gierkowskiej epoki. Szkoda, że w swojej kwietniowej interpelacji pan radny nie zapytał staro...
Więcej...

Copyright © 2005 - 2015 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW