Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
 

Dziś w portalu

Ile za rządzenie?


Szefowie organów wykonawczych gmin i powiatów należą do najlepiej opłacanych urzędników. W zdecydowanej większości zarabiają w regionie leszczyńskim powyżej 10 tys. złotych brutto. Przyjrzeliśmy się bliżej miesięcznym wynagrodzeniom prezydenta, wójtów, burmistrzów i starostów. Na sporządzonym przez nas zestawieniu jest 39 nazwisk.

[więcej]
Niebezpieczne przejścia w mieście

W pierwszych sześciu miesiącach roku w Lesznie i powiecie leszczyńskim w wypadkach ucierpiało 12 pieszych. Urząd miasta zaplanował przegląd przejść przez jezdnie i – w razie potrzeby – ich modernizację.
[więcej]
Opinie o darmowym podręczniku

Burzliwie było zarówno w chwili, w której zaczęto o nim mówić, jak i gdy wprowadzano w życie darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów. Dziś dzieci są już po pierwszym roku nauki z wykorzystaniem nowych książek. Co na ich temat sądzą rodzice oraz nauczyciele?
[więcej]
1 2 3

Materiał wideo

Czy w Lesznie jest szansa na podziemny parking? Co z rewitalizacją starówki, jeśli nie powstanie Galeria Goplana? Pytamy o to Piotra Więckowiaka i Marka Weina, radnych Leszna.

[więcej] 

Nowości w galerii

Sonda

Czy zażywałeś/aś kiedyś dopalacze?
 

Aktualności

Leszno: Osiecki odpust u franciszkanów
 
Dziś (3 VIII) kończy się odpust Porcujnkuli w Osiecznej. Gościnne progi klasztoru franciszkanów po raz kolejny przyjęły wielu pielgrzymów z całego niemal regionu, którzy zjawili się przed w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.
Kościan: Pływali w Nowym Dębcu
 
Anna Płatek z Leszna, reprezentująca klub Real 64-Sto wygrała XXI Zawody Pływackie na Jeziorze Wonieskim w Nowym Dębcu. Dystans około 2 km pokonała w czasie 31 minut i 13 sekund.
Kościan: Pożar na polu (galeria)
 
Strażacy gasili dziś (2 VIII) pożar balotów słomy na polu w okolicach Spytkówek (gm. Kościan). W akacji brali udział zawodowcy i ochotnicy z Racotu, Turwi i Gryżyny.
Leszno: 34-latek śmiertelnie potrącony
 
34-letni mężczyzna, mieszkaniec Lubina, w sobotnią (1 VIII) noc został śmiertelnie potrącony na drodze Kietlów – Luboszyce w gminie Jemielno.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Kapitalne ściganie obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie im. Alfreda Smoczyka, którzy obserwowali Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi na żużlu. Rozstrzygnięcie było też niespodziewane, bo wygrał ten, który prześlizgnął się do półfinałów w ostatniej chwili, czyli Grigorij Łaguta, pokonując w finale Piotra Pawlickiego oraz Grega Hancocka.
Obraz
Anita Włodarczyk w kapitalnej formie. Pochodząca z Rawicza lekkoatletka pobiła podczas festiwalu rzutów imienia Kamili Skolimowskiej swój rekord świata w rzucie młotem, ale w jakim stylu... Jeden z rzutów był wręcz nieprawdopodobny.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Za śmieci będzie drożej
ImageDwa lata po rewolucji śmieciowej systematycznie rośnie masa zebranych odpadów komunalnych, wzrosła też ściągalność opłat pobieranych od mieszkańców. Mimo tego Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego zapowiada na 2016 rok podwyżkę uchwalonych w 2013 roku dla 18 samorządów stawek.

Wywiad

Obra płynie pod prąd?
ImageMówi się, że Obra zaczęła płynąć pod prąd, bo jak inaczej wytłumaczyć decyzję władz klubu o zmianie kierunków działania. Co się stało? Pytamy Krzysztofa Knychałę, trenera piłkarzy Obry 1912 Kościan. 

Reportaż

Dwa powołania
ImageKsiądz Błażej Barczak, proboszcz parafii w Starym Głębinie w gminie Czempiń, mawia, że ma dwa powołania. Jedno do służby Bogu oraz ludziom, drugie do piłki nożnej. Ksiądz nie tylko sam kopie piłkę, ale też trenuje z sukcesami piłkarskie drużyny ministrantów.

Felieton

Bałagan jest OK!
ImageDwie tezy z dwóch wywiadów prasowych. Pierwsza – Kościołowi nie zależy na zarodkach (dosłownie: „gówno zależy”) i całym tym in vitro. To pretekst do walki o władzę. I druga – sprzątanie bałaganu nie ma sensu, bo światem rządzi entropia, czyli ruch w jednym kierunku – nieuporządkowania.

Relacje wideo

Chrobrego w przebudowie

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Mobbing w Dino?
No jesli chodzi o tego biednego pracownika z rzekomą próbą samobójczą to nabrał babke równo . znam gościa pracowałem z nim i to jego taktyka. Dużo lud...
Więcej...

Ile za rządzenie?
...ze wladcy np.powiatu gorowskiego,miasta Gory,Wasosza i gmin Jemielno i Niechlowa tyle zarabiaja, a nie maja wstydu , ze nie potrafia rozwiazac zad...
Więcej...

Ach te Anioły i Myszka Miki...
Panie Mariuszu kiedy beda pojawiały sie wyniki czołowej dziesiatki tak jak było ustalane? np. Józefiak ostatnio miał mniej punktów a teraz nagle kilka...
Więcej...

Zagrają w Krainie Łagodności
Panie Wojtku, na takich spotkaniach jest Pana miejsce, a nie na festynach! :)
Więcej...

Copyright © 2005 - 2015 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW