Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
 

Dziś w portalu

JOW-y mobilizują i dzielą
Jednomandatowe okręgi to dyktatura większości. Mogą przesądzić o wyniku wyborów w II turze. Tylko w Lesznie na Pawła Kukiza głosowało prawie 5 tys. osób. Kandydat, który „przejmie” wyborców rockmana, zostanie prezydentem RP.
[więcej]
Zielone światełko dla szpitala
Nie będziemy finansować Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, dopóki nie wyjaśni się jego przyszłość – zapowiedział prezydent Łukasz Borowiak. To reakcja na informacje władz Wielkopolski o rozważaniu komercjalizacji lecznicy.
[więcej]
Żadna praca nie hańbi
Paweł Kukiz dla wielu jest dzisiaj człowiekiem sukcesu – popularnym i zamożnym. Jednak był czas, gdy chcąc zarobić na utrzymanie rodziny pracował w Niemczech – na polu, w oborze, na dachu… Doświadczył wówczas, co to pot i łzy.
[więcej]
1 2 3

Artykuł sponsorowany

Egzotycznie dla dzieci (artykuł sponsorowany)
ImageStowarzyszenia Oliwskie Słoneczko już od 10 lat organizuje „Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Gwiazdy Dzieciom”. Inicjatywa ta nie tylko spotka się z dużym zainteresowaniem publiczność, ale przede wszystkim realizuje ważne społecznie cele.
[więcej]

Materiał wideo

 
Czy przy kontroli budowy lodowiska złamano regulamin komisji rewizyjnej? Czy Unia Leszno i jej żużlowcy dostana ponad 1 mln zł od miasta? Czy prezydent Leszna posłuchał lewicy? Z członkami Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Leszna, przewodniczącym Markiem Goryniakiem i Wojciechem Rajewskim, rozmawia Robert Lewandowski.

[więcej] 

Nowości w galerii

Sonda

Czy miasto powinno dofinansowywać Unię Leszno?
 

Aktualności

Leszno: Aula Comeniana
Jan Amos Komeński jest nie tylko patronem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie. Także aula PWSZ, od czwartku ( 21 V), nosi nazwę Aula Comeniana. 
Leszno: Policja i sanepid szukali dopalaczy
 
Leszczyńscy policjanci wraz z pracownikami sanepidu przeprowadzili kontrolę sklepu w centrum Leszna, który podejrzewali o sprzedaż tzw. dopalaczy. Zabezpieczyli ponad 250 opakowań z substancją, które zostaną teraz poddane szczegółowemu badaniu.
Leszno: Wybrano najpiękniejszą studentkę
Katsiaryna Nestsiaruk, reprezentantka Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej założyła dziś koronę Miss Polski Studentek PWSZ. 23 – letnia Katsiaryna studiuje turystykę i rekreację.


Leszno: Prezydenci z absolutorium
Rada miejska jednomyślnie udzieliła absolutorium prezydentowi Leszna. Było to ostatnie skwitowanie dla Tomasza Malepszego, który przez większość ubiegłego roku był organem wykonawczym samorządu, a także pierwsze dla Łukasza Borowiaka.
Kościan:  Opuścił zakład karny i... znowu kradł
 
26-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego po raz kolejny zadarł z prawem. Mężczyzna, który raptem parę miesięcy temu opuścił zakład karny, dopuścił się kradzieży. Ma wiec szansę wrócić za kratki, tym razem grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Piotr Pawlicki nie obroni tytułu Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów na żużlu. Junior FOGO Unii Leszno w związku z kolizją terminów postawił na SEC, czyli Indywidualne Mistrzostwa Europy.
Obraz
Przed nami ostatnie w tym sezonie spotkanie o stawkę w wykonaniu szczypiornistów Real Astromal Leszno. W sobotę leszczynianie w rewanżowym spotkaniu barażowym o pozostanie w I lidze zmierzą się z MKS Wieluń.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Parafia spienięża grunty
ImageRodzinny Ogród Działkowy im. Karola Świerczewskiego w Lesznie przestanie istnieć jeszcze w tym roku. Nie stanie się to jednak z powodu kontrowersyjnego patrona – generała „Waltera”, oficera Armii Czerwonej i Wojska Polskiego. Właściciel nieruchomości – leszczyńska parafia luterańska – planuje  sprzedaż części gruntów położonych w atrakcyjnym miejscu.

Wywiad

Pijarowska telenowela
ImageByły już prezydent Leszna – Tomasz Maleszy ocenia pierwsze posunięcia następcy - Łukasza Borowiaka. Przyznaje, że niektórymi decyzjami nowego szefa miasta jest zdegustowany. Tłumaczy się także z finansowych decyzji podjętych podczas swojego urzędowania dodając: „uważam, że wciąż mam duże zaufanie społeczne”.

Reportaż

Matura po latach
ImageChoć przez lata matura zmieniała swoje oblicze i różny był jej zakres, niemal zawsze budziła respekt. Stanowiła swoisty klucz do dorosłości. Jak wyglądała? Jak niegdyś uczniowie się do niej przygotowywali? Czy ściągali lub korzystali z podpowiedzi kolegów? Postanowiliśmy namówić kilka osób na maturalne wspomnienia.

Felieton

Nie-Boski świat
ImageŚniło mi się, że wystąpiłem w programie u Kuby Wojewódzkiego. Dla żartu schowałem się przed nim do kanapy, a w nagrodę za dobrze odegraną rolę gospodarz zaprosił mnie do świątecznego programu, bym zaśpiewał jakąś kolędę. Znak to, że kampania wyborcza osiągnęła w mojej głowie niebezpieczną granicę, za którą jest już tylko paranoja.

Relacje wideo

Prezydenckie biuro porad prawnych

Image 

 

 

Copyright © 2005 - 2015 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW