Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

Komentarze

Apel do mieszkańców Leszna (ogłoszenie)
Najbardziej zasłużył się obroną dyrektora- przestępcy i oszusta leszczynskiego \"rolnika\" kwestionując wyrok niezawisłego sądu. Przez ponad dwa lata ...
Więcej...

Na Piętrze zmienia oblicze
Święta prawda do komentarza powyżej! Ta niewielka galeryjka robi więcej dobrego, niż niejedna instytucja. Gratuluję zapału, determinacji, chęci, pomys...
Więcej...

Przedstawił radnych i program
ceny wołowiny ma burmistrz załatwić?? :upset skad ty jesteś z kółek rolnych ?
Więcej...

Leszno Drukuj Email
Były wojewoda zostaje na wolności
17.11.2009.
ImageSąd Rejonowy w Lesznie nie zarządził dziś wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności Eugeniusza M., byłego wojewody leszczyńskiego.

 

 

Dziś (wtorek, 17 listopada) Sąd Rejonowy w Lesznie zdecydował, że były wojewoda leszczyński Eugeniusz M. (na zdjęciu przy wejściu do sali sądowej) zostaje na wolności. Tym samym sąd odrzucił wniosek kuratora sądowego o zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej na 5 lat kary więzienia. 

Kurator wystąpił z wnioskiem o osadzenie Eugeniusz a M. w więzieniu, ponieważ były wojewoda spłacił zaledwie 15 z 770 tysięcy zadłużenia. Tymczasem spłata długu, czyli obowiązek naprawienia szkody, był warunkiem zawieszenia kary pozbawienia wolności.

-Eugeniusz M. tłumaczył, że ma ciężką sytuację materialną i osobistą - uzasadnił postanowienie sędzia Bartłomiej Snela.

Kilka lat temu były wojewoda został skazany przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim. Chodziło o 770 tys. zł zadłużenia dotyczącego spółki, w której zasiadał Eugeniusz M. Skazany eks-wojewoda jak dotąd spłacił 15 tys. zł.

(maks/ tekst i fot)

 

Dodaj artykuł do:Komentarze (6)
RSS komentarzy
1.
precz z komuną!
17-11-2009 15:47
AWS - Gość
jak takich ludzie chcecie wsadzać do więzienia, to czemu nie wsadzacie komunistów? Tyle, co Geniu zrobił dla pokonania komuny, to nikt tu nie zrobił.
2.
do kom 1
17-11-2009 20:26
dzid - Gość
Jest tobie szkoda tego oszusta to spłać za niego to zadłużenie i w ten sposób będziecie we dwoje zadowoleni a oszukani będą CIĘ UWIELBIAĆ.
3.
oszust?
17-11-2009 22:48
Gloria - Gość
Słyszałam, że on został wmanewrowany przez wspólnika, który gdzieś nawiał. Sam ponoć jest bez winy, choć skazali go za kumpla.
4.
Pospolity...
18-11-2009 01:21
XXL - Gość
Tragiczny człowieczek,drobny pijaczek.Były wojewoda,który stał się( z mocy wyroku sądu RP)pospolitym przestępcą.WSTYD.
5.
Panie Eugeniuszu
20-11-2009 10:14
-1QQQQjadrusia tego,i owego- - Gość
...a gdzie panscy przyjaciele z "S",co rzadzili w miescie np. Edzio Szczucki? Dlaczego sie od Pana odwocili i nie chca panu pomoc .? Szczucki pomoz Geniowi,inne solidaruchy tez.
6.
No Szczucki....
20-11-2009 10:18
BEZROBOTNY - Gość
...SZCZUCKI POMOZ MATYJASOWI

Napisz komentarz

Komentarze naruszające netykietę i regulamin portalu będą usuwane. Przeczytaj nasz regulamin

Imię:
Tytuł:
Komentarz:Kod antyspamowy:*
Code

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Aktualności

Sonda

Czy parking na leszczyńskim rynku to dobry pomysł?
Advertisement
Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW